Half-Life
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Számláló
Indulás: 2004-09-23
 
Let's chat!
 
FELEZÉSI IDŐ

Már sokat gondolkodtál azon, vajon a Half-Life miért Half-Life? Azt hiszem, azt mindenki tudja, mit jelent ez az angol szó: felezési idő. Viszont itt nem egy focimeccsról van szó! :)) Ez kőkemény fizika, hölgyeim és uraim! S most íme a fogalom:

FELEZÉSI IDŐ: az az idő, amely alatt a radioaktívan bomló atommagok fele elbomlik. Ez a különböző elemek esetén sőt minden izotópjánál más és más. A másodperc tört részétől milliárd évig terjedhet ez az időtartam...Mellesleg megjegyzem: a radioaktív bomlás üteme SEMMIVEL sem befolyásolható...

Gondolom, mostmár mindenki sokkal okosabban mehet aludni, mint amilyen okos volt :))

 
Felmérés
Kíváncsiak vagyunk, mennyi visszatérô "vendég" van köztetek...
Mennyit lógsz az oldalon?

Amikor csak idôm engedi (49 / 17%)
Néha-néha felnézek (79 / 27%)
Elôször vagyok, de még jövök (116 / 40%)
Elôször vagyok, de nem hiszem, hogy jövök még (44 / 15%)

Szavazatok száma: 288

Létrehozás időpontja:
2007-01-11 09:25:54

Szavazás lezárva:
2007-10-24 18:17:54


Lezárt szavazások
 
Melyik Valve-játék a jobb?
Melyik Valve-játék a jobb?
Melyik Valve-játék a jobb?

Half-Life + kiegészítők
Half-Life 2
Half-Life 2: Episode One
Half-Life 2: Episode Two
Portal
Left 4 Dead
Left 4 Dead 2
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Hírek, érdekességek
Hírek, érdekességek : Tíz éves HL 1 dollárért!

Tíz éves HL 1 dollárért!

Daniel D  2008.11.22. 23:43

November 19-én betöltötte tizedik életévét a Half-Life. A csoda, amely megrengete a világot, most végre mindenki számára elérhetővé vált. A Valve ugyanis nevetséges, 98 centes árért tette elérhetővé a játékot a Steam-en. Na jó, adókkal együtt 1 dollár 15 centért, ami magyar forintban kábé 255 forintot tesz ki. Elvileg már vége kéne lennie az akciónak, de még most is tart.

Kisebb változtatásokat persze eszközöltek a játékon, hiszen ez is Steam-en keresztül patch-elhetővé vált. Más menüt kapott, a zenéket integrálták (mint a HL2-ben), és néha érthetetlen módon belassul. Valamint negatívum az is, hogy nem a High Definition Pack-et használja, hanem a régi karaktereket és fegyvermodelleket. És ez a változat nem a "pixelshaderesített" Source-verzió (azért pofátlanul 10 dollárt kérnek el, pedig csak a víz szebb benne), sem a jövő év elejére ígért Black Mesa: Source. Nem, ez a változat pontosan ugyanaz, mint amit 1998-ban a Valve lerakott az asztalra. Akinek viszont így is felkelti az érdeklődését, netán szeretné tiszteletét leróni a fejlesztők előtt, az itt alaposan bevásárolhat:

http://store.steampowered.com/app/70/

Valamint azok szmára, akiknek nehézséget okozna a netes vásárlás, íme a steampowered.hu remekbe szabott cikke a fizetés mikéntjéről:

"Nap, mint nap számos fórumon és helyen jelenik meg a kérdés: hogyan tudok játékot venni a Steam-en? Annyira unalmas lenne újra meg újra elmondani, hogy úgy gondoltuk itt a SteamPowered.hu-nál, hogy a történet megérett arra, hogy cikk legyen. Bemutatjuk, hogy miként lehet 20 lépésből alig több mint 5 perc alatt Visa kártyánkkal megszerezni egy játékot a Steam-en. Persze most sokan felhördülnek, hogy az nem olyan meg nem biztonságos meg ilyenek.  Azonban most már jó lenne ezen túllépni, az interneten és főleg a Steam hálózatán teljesen biztonságos a vásárlás, és mindemellett nagyon könnyű is. Azért, hogy ezt bebizonyítsuk fogtuk a bankkártyánkat kiválasztottuk a legolcsóbb játékot és megvásároltuk, majd pontról pontra le is írtuk nektek. Reméljük, mindenki beismeri, ennél könnyebb és kényelmesebb vásárlási mód nem igen létezik. Aprópó, aki csak doboz miatt nem vásárol a neten, annak jelezzük, lehet üres DVD tokot kapni a borítók pedig fenn vannak a neten ;)

Mindenekelőtt szeretnénk elsőként felsorolni azokat a bankkártyákat, amikről tudomásunk van, hogy biztosan alkalmasak a Steam-en való vásárlásra.

Bankkártya (Lejárat) - Típus

ELLA Bank (01/08) – Visa Electron
K&H Bank - MasterCard (dombornyomott)
CIB Bank - Internet kártya
Erste Bank - Visa Electron
Unicredit Bank - MasterCard (Euro elszámolás) (dombornyomott)
Takarékszövetkezet - MasterCard (dombornyomott)
OTP Bank - Visa (dombornyomott)
OTP Bank Junior - Visa Electron
Raiffeisen Okos Kártya - MasterCard
Budapest Bank - Visa Electron
Erste Bank - Visa Virtual
MKB - Visa Electron
OTP Bank - Virtual Web kártya
K&H Bank - Visa Electron

Amennyiben az előző listán nem szerepelt a kártyánk, nem kell megijednünk ettől még, működhet a vásárlás. Ebben a leírásban lépésről lépésre megyünk végig egy játék megvételén. A dolog egyszerűségét mi sem bizonyítja jobban, hogy összesen 18 lépést kell tennünk és már játszhatunk is a kiválasztott játékkal, és az egész nem tart tovább 5-10 percnél. Azért, hogy teljes képet adhassunk a vásárlásról, valóban megvettünk egy játékot, ami jelenleg a Steam-en a legolcsóbb még hozzá a Geometry Wars (4 dollár, kb. 700Ft)

Indítsuk el a Steam-et és a a játéklista jobb felső sarkában található egymással ellentétesen álló nyíl gombbal váltsunk teljes nézetre. Az egyszerűség kedvéért ez után érdemes az ablakot teljes képernyős módra állítani, hogy könnyebben kiigazodjunk az online Valve Store-ban.

Games kategória kiválasztása
Amint letöltődött a Valve Store (Valve Bolt) oldala válasszuk ki a jobb felső sarokban a kategóriák közül a Games-et (Játékok), hiszen itt találhatóak a Steam-en található játékok listázva. Amennyiben nem tudjuk, hogy milyen játékot vegyünk érdemes benézni a „Demos” menübe, ahol az ingyenesen kipróbálható játékverziókat találhatjuk meg. Ha csak nézelődni szeretnénk, akkor pedig válasszuk a Trailers menüt, ahol a játékok bemutató videóit találhatjuk meg.

Játék megkeresése
A megjelenő listában számos játékot találhatunk, amennyiben nem tudjuk, hogy melyik fő kategóriában található a játék (Kategóriák: All-  Összes, Action - Akció, RPG - RPG, Casual - Önálló, Indie - Egyszerű, Racing - Verseny) választhatjuk a szabadszavas keresőt is az oldal tetején. Sajnos időrend szerint nem lehet rendezni, csak név, Metascore (Ez a szám mutatja meg, hogy világszerte átlagosan hány pontra értékeltek egy játékot) és ár szerint. Amint megvan a játék, amit kerestünk, kattintsunk a nevére.

Purchase gomb megnyomása
A következő ablakban, információkat találhatunk a játékról egyelőre angol nyelven. Az információk között találhatunk képeket és leírást valamint jobb oldalon ikonokat, amik jelzik, hogy a játékot milyen módban tudjuk futtatni. (Singleplayer - Csak végigjátszás, Multiplayer – Többjátékos mód, ha mindkettő kinn van akkor a játékot mindkettőre lehet is használni). Ha megbizonyosodtunk róla, hogy valóban erre a játékra van szükségünk kattintsunk a Purchase gombra.

Árak ellenőrzése
Elénk ugrik egy ablak, amibe belistázva megtalálhatjuk a játékokat, amiket meg akarunk venni, ezek árait (Subtotal) és a teljes fizetendő összeget (The Cost of this offer). Ez utóbbi ár alatt megtalálhatunk egy olyan szöveget, hogy Plus tax, ez jelenti az adót vagyis itthoni közismertebb nevét az ÁFÁ-t. Ezt mindenképp meg kell fizetnünk méghozzá a bankkártyánk hatályos országa szerint. Jelen esetben magyar kártyával vásároltunk, így az áfa 20%, amit ráterhelnek a játékra. Figyelem! Az ÁFA összege a vásárlás vége felé megtudható, de a visszajelző e-mail-ben is ellenőrizhető később! (Például jelen esetben a $3.95 Tax (Hungary) $0.79). Ha az árat rendben találjuk, nyomjunk a Next gombra.

Vásárlási feltételek elfogadása
Elénk tárul egy szerződés, amit értelemszerűen el kell fogadnunk. Ezen szerződés alapján a Valve közli, hogy adatainkat bizalmasan kezeli, és nem adja ki harmadik fél számára, és megtalálhatunk még emellett egy jó pár oldalas szokásos jogi maszlagot. Aki akarja, olvassa, végig a többiek pedig kattintsanak az „I agree” gombra az ablak alján.

Bankkártya kiválasztás
Eljött a bankkártya választás ideje! Miután mi Visa Electron kártyával vásároltunk (Magyarországon a kártyák nagy része ilyen) ezért a Visa menüpontot választjuk ki. Természetesen, ha valakinek más kártyája van válassza a hozzá tartozó menüt. Miután kiválasztottuk a Visa menüt kattintsunk a Next gombra.

Nevünk megadása
Elérkeztünk az első személyes adat megadásához. BE kell írni a vezetéknevünket (First name) és a keresztnevünket (Last name). Itt ügyeljünk arra, hogy azt a nevet adjuk be, ami a bankkártyánkhoz tartózik. Tehát ha apuka kártyájával vásárolunk, akkor apuka nevét adjuk meg! Érdemes még arra figyelni, hogy NEM LEHET ékezetes karaktereket beírni, tehát ezzel ne is nagyon szórakozzunk, hanem cseréljük ki azokat. (Például: á=a, ő=o, ü=u. stb.). Ha ez megvan kattintsunk a Next gombra.

Kártya számának és lejáratának megadása
Elérkezett a kártya információink megadásának első ablaka. A képre ráraktunk egy minta kártyát, hogy segítsük az eligazodást. Az ablak első felében figyelmeztet, hogy milyen kártyánk van (Credit card Type), ha ez rendben van, elkezdhetjük bepötyögni minden extra karakter (kötőjel, space, stb.) nélkül az általában 16 számjegyből álló sorozatot. Ha ez megvan meg kell még adnunk a kártyánk lejárati dátumát. Ezt általában a kártyaszám alatt találjuk négy számjegyből és egy / jelből kirakva. Általában a hónap (month) van elöl és mögötte az év (year). Ezeket ebben a sorrendben is kell megadnunk. Jelen esetben a kártyánk 2008 januárban tehát „01/08”-ban jár le és ezt állítjuk be a görgető sávokon is. Amennyiben valamit elgépeltünk a Steam figyelmeztetni fog és nem enged tovább, tehát érdemes mindent pontosan kitölteni!

Kártya biztonsági kódjának megadása
Eljött az a lépés, aminél a legtöbben mindig elakadnak, tehát ki kell veséznünk a témát. Most a kártyánk biztonsági kódját (Security number) kell megadnunk. Első és legfontosabb lépés, hogy FORDITSUK MEG A KÁRTYÁNKAT. A számunkra szükséges számot ugyanis a kártyánk hátoldalán az aláírás mezőben találhatjuk meg elég kis betűkkel. Kártyától függően a hátsó lapon fel lehet sorolva a teljes kártya szám + 3 szám, vagy a kártyaszámunk utolsó négy száma + 3 szám, de mindkét esetben és a többiben is számunkra CSAK az utolsó három karakter a fontos. FIGYELEM! Ha nincs a krtyánkon ilyen szám azzal nem tudunk vásárolni a Steam-en! Tehát: az ablakon található mezőbe pötyögjük be a hátlapon található kód utolsó három számát, majd kattintsunk a Next-re.

Számlázási adatok megadása
A számlázási adatok megadása igen fontos, hiszen e-mail-ben ez alapján kapjuk meg elektronikus úton a kinyomtatható számlánkat, amit érdemes kinyomtatni és elrakni! Elsőként láthatjuk a nevünket (Name:), amit ellenőrizhetünk, majd ez alatt meg kell adnunk az utcánk nevét, ahol lakunk (Street Address). Ezek az adatok már lehetnek a kártyaadatoktól eltérőek is! A következő sort hagyhatjuk üresen,  hiszen itt adhatjuk meg másik lakhelyünk címét is. Ezek után a következő adatokat kell még megadnunk City = Város, State or Province = Megye (Budapest esetén Budapest a megye is!), Country = Ország (válasszuk ki Magyarországot (Hungary)), Postal or Zip Code = Postai irányítószám. Figyeljünk, hogy itt sem tudunk megadni ékezetes karaktereket, tehát azokkal spóroljunk. Miután mindent kitöltöttünk ki kell pipálnunk a „I curently live int he country selected above” sort, amivel bevalljuk, hogy valóban ott élünk, amit megadtunk. Legvégül adjuk meg telefonszámunkat, amibe számokon kívül semmilyen karaktert ne rakjunk. Magyarország hívószáma 36 tehát ezzel kezdjük (tehát lecserélve a 06-ot 36-ra), majd jöhetnek a többi számok. (Például mobilnál: 3620555666…, Vonalasnál: 361666777…). Ha minden meg van kattintsunk a Next-re.

Az utolsó ellenőrzés
Az ablakban megtalálhatunk minden információt, ami a számlánkra is rákerül majd. Itt tekinthetjük meg, hogy mennyi adót kell fizetnünk és valójában mennyi lesz az az összeg, amivel megterhelik a kártyánkat majd. Érdemes minden adatot átolvasni. A kártyánk számát nem fogjuk megtalálni csak az utolsó négy számjegyet, hiszen ez a legfontosabb. Ha mindent rendben találtunk kattintsunk a Purchase gombra, vagyis a Vásárlásra.

Vásárlás
A Steam automatikusan működésbe lép és felveszi a kapcsolatot a bankkal illetve megpróbálja véghezvinni a tranzakciót. Figyeljünk arra, hogy semmilyen tűzfal ne blokkolj, a programot, különben meglepődhetünk a hiba üzeneteken. Ne várjuk, hogy a csík végig fut, hiszen a bank gyorsaságától függően alig 4-5 rubrika fog megjelenni majd vagy sikerül a vásárlás vagy nem.

Sikerült a vásárlás vagy nem
Amennyiben sikerült a vásárlás gyakorlatilag boldogságban törünk ki majd nyomunk egy Next-et a köszönő üzeneten. Ami után elénk tárul a szükséges helyigény (Disk space required), a létező hely (Disk space available) illetve a letöltés ideje kiszámítva. Amennyiben nem szeretnénk, azonnal letölteni a játékot természetesen nyomhatunk a Cancel gombra is és később már minden további nélkül le tudjuk majd tölteni, hiszen bekerül a Not Installed kategóriába a játéklistánkon. Amennyiben úgy döntünk, rögtön játszani akarunk akkor nincs más dolgunk, mint rányomni a Next-re.

A probléma akkor kezdődik, ha nem sikerül a vásárlás. Ebben az esetben a látható üzenetet kapjuk, amiben arra figyelmeztetnek, hogy a kártyánkat a bankunk elutasította. Ennek több oka lehet. Az egyik, hogy nemrég vásároltunk a Steam-en és annak a tranzakciója még nem történt meg vagy a másik ok lehet, hogy nincs elegendő összeg a számlaszámunkon. Amennyiben tudjuk, hogy egyik állítás sem igaz, azt tanácsolják, hogy próbáljunk meg újra vásárolni. Mi is ezt tudjuk javasolni, hiszen elsőre véletlenül mi is elrontottuk a biztonsági kódunkat, ami a vásárlás során csak itt jelent problémát, ezzel együtt akár a kártya számunkat is elgépelhettük, stb, stb. Térjünk vissza a 09. lépésre a Back gomb használatával és kíséreljük meg újra a vásárlást. Amennyiben igy sem sikerül nincs, mit tennünk mehetünk a boltba (vagy a PayPal-ra) mert a kártyánkkal nem tudunk itt vásárolni. Az üzenetben található egy link is, ami egy külső oldalra dob, ahol további probléma-megoldási tanácsokat találhatunk.

Parancsikont az asztalra
Amennyiben sikerült a vásárlás és úgy döntöttünk, hogy most akarjuk letölteni a játékot, nincs más teendőnk, mint a következő ablakban a következő két lehetőség közül választani: Create start menu shortcut  to

Előkészítés
Ezután a játék előkészíti a fájlokat a letöltéshez a gépünkön. Ez hosszabb ideig is eltarthat, azonban ilyenkor még nem termel hálózati forgalmat, hiszen  csak a gépünkön hoz létre megfelelő fájlokat. Ezeket a fájlokat hívják Cache fájloknak és később ezekbe tölti bele a Steam a játék tartalmát.

A letöltés kezdődik, itt a vége
Vásárlásunk legutolsó fázisában a Steam közli velünk, hogy a letöltés megkezdődött a háttérben, és ha szeretnénk ezt nyomon követni, akkor kattintsunk a „My Games” ablakra, ahol a játék neve mellet %-ban megtalálható a letöltés státusza. A Steam még arra is figyelmeztet, ha nem tudjuk most kivárni a letöltést, akkor is bátran kikapcsolhatjuk a gépet, mert a Steam a következő indításnál ott folytatja ahol éppen abbahagytuk. Találhatunk egy bepipálható kockát, is, amit ha bepipálunk a Steam a befejezés gomb után automatikusan átdob a My Games ablakra. Ez volt tehát az utolsó pont, kattintsunk a „Finish” vagyis a befejezés gombra.

Nyomás játszani
Ha minden jól megy akkor a Steam My Games ablakában meg található lesz a játékunk, átválthatunk kis nézetre és akkor elénk tárul az asztalon elhelyezkedő gyorsindító parancsikon is. Ezzel tehát végleg beértünk a révbe és a szokásos módon elindíthatjuk játékunkat, de persze csak ha az már letöltődött!"

 
Menü
 
Half-Life
 
Opposing Force
 
Blue Shift
 
Half-Life 2
 
Episode One
 
Episode Two
 
Szavazás
Lezárt szavazások
 
Egyjátékos MOD-ok
 
Linkajánló
 
The time is...
 
Black Mesa
Black Mesa
Megfelel-e a Black Mesa az előzetes várakozásoknak?

Igen, nagyon állat!
MOD-hoz képest nem is olyan rossz
Jól átadja a Half-Life 1-et, de semmi több
Az eredeti HL jobb volt
A fejlesztők nem használták ki a Source adta lehetőségeket
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Nyakunkon a Karácsony, ajándékozz születési horoszkópot barátaidnak, ismerõseidnek.Nagyon szép ajándék! Várlak, kattints    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    A legfrissebb hírek a Super Mario világából és a legteljesebb adatbázis a Mario játékokról.Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Gigágá! Márton napján is gyertek a Mesetárba! Nemcsak libát, de kacsát is kaptok! Játsszatok velünk!    *****    A Nintendo a Nintendo Music-kal megint valami kiváló dolgot hozott létre! Alaposan nagyító alá vettem, az eredmény itt.    *****    Leanderek, Parfümök, Olajok, és Szépségápolási termékek! Használd a LEVI10 kupont és kapj 10% kedvezményt!Megnyitottunk    *****    Megjelent a Nintendo saját gyártású órája, a Nintendo Sound Clock Alarmo! Ha kíváncsi vagy, mit tud, itt olvashatsz róla    *****    Megnyílt a webáruházunk! Parfümök, Szépségápolási termékek, Olajok mind egy helyen! Nyitási akciók, siess mert limitált!    *****    Az általam legjobbnak vélt sportanimék listája itt olvasható. Top 10 Sportanime az Anime Odyssey-n!    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Megnyílt a webáruházunk! NYITÁSI AKCIÓK! Tusfürdõ+Fogkrém+Sampon+Izzadásgátló+multifunkcionális balzsam most csak 4.490!    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran!    *****    Veterán anime rajongók egyik kedvence a Vadmacska kommandó. Retrospektív cikket olvashatsz róla az Anime Odyssey blogban    *****    Parfümök, Olajok, Párologtatók mind egy weboldalon! Siess mert nyitási AKCIÓNK nem sokáig tart! Nagy kedvezmények várnak    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Aki érdeklõdik a horoszkópja után, az nem kíváncsi, hanem intelligens. Rendeld meg most és én segítek az értelmezésben!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött + napi agymenések és bölcseletek    *****    KARATE OKTATÁS *** kicsiknek és nagyoknak *** Budapest I. II. XII.kerületekben +36 70 779-55-77    *****    Augusztus 26-án Kutyák Világnapja! Gyertek a Mesetárba, és ünnepeljétek kutyás színezõkkel! Vau-vau!    *****    A horoszkóp elemzésed utáni érdeklõdés, nem kíváncsiság hanem intelligencia. Rendeld meg és nem fogod megbánni. Katt!!!